Staines Regatta Draw

SATURDAY 24TH JULY 2004
release (modification No. 1) by draw organiser Adam Gill
click here to go to Staines Boat Club web site

 

   EVENT 1: MENS SENIOR II EIGHTS

                             

     1 THAMES RC                                           )RACE  54

                                                           ) S/FINAL

     2 PUTNEY TOWN RC                                      ) 11.39   )RACE 106

                                                                     ) FINAL

     3 NEPHTHYS/AK/NOTTINGHAM UNI BC                          BYE    ) 15.12 

 

   EVENT 2: MENS SENIOR III EIGHTS

                             

     4 PUTNEY TOWN RC                                      )RACE  72

                                                           ) S/FINAL

     5 NEPHTHYS/AK/NOTTINGHAM UNI BC                       ) 12.33   )RACE 120

                                                                     ) FINAL

     6 STAINES BC                                             BYE    ) 15.54 

 

   EVENT 3: MENS SENIOR I COXED FOURS

                              

     7 THAMES RC A  (DOOLEY)                               )RACE  43

                                                           ) S/FINAL

     8 THAMES RC B  (RAISBECK)                             ) 11.06   )RACE 105

                                                                     ) FINAL

     9 QUINTIN BC                                             BYE    ) 15.09 

 

   EVENT 4: MENS SENIOR III COXED FOURS

                             

    10 MAIDENHEAD RC                             )RACE  20

                                                 ) HEAT 1

    11 STAINES BC A  (SNOWDEN)                   )  9.57   )RACE  82

                                                           ) S/FINAL

    12 BURWAY RC                                 )RACE  28 ) 14.00   )

                                                 ) HEAT 2  )         )

    13 GUILDFORD RC                              ) 10.21             )RACE 131

                                                                     ) FINAL

    14 THAMES RC                                 )RACE  21           ) 16.27 

                                                 ) HEAT 3            )

    15 WALBROOK RC                               ) 10.00   )RACE  83 )

                                                           ) S/FINAL )

    16 PUTNEY TOWN RC                            )RACE  22 ) 14.03 

                                                 ) HEAT 4  )

    17 STAINES BC B  (SIMPSON)                   ) 10.03 

 

   EVENT 5: MENS NOVICE COXED FOURS

                             

    18 READING RC C                              )RACE  34

                                                 ) HEAT 1

    19 WALBROOK RC (REID)                        ) 10.39   )RACE  96

                                                           ) S/FINAL

    20 PTRC/TSS                                  )RACE  31 ) 14.42   )

                                                 ) HEAT 2  )         )

    21 READING RC B  (CHARIJ)                    ) 10.30             )RACE 152

                                                                     ) FINAL

    22 MAIDENHEAD RC                             )RACE  32           ) 17.30 

                                                 ) HEAT 3            )

    23 READING RC A  (JOYCE)                     ) 10.33   )RACE 114 )

                                                           ) S/FINAL )

    24 ETON EXCELSIOR RC                            BYE    ) 15.36 

 

   EVENT 6: WOMENS SENIOR II COXED FOURS

                             

    25 STAINES BC                                          )RACE  50

                                                           ) S/FINAL

    26 PUTNEY TOWN RC                                      ) 11.27   )RACE 108

                                                                     ) FINAL

    27 THAMES RC                                              BYE    ) 15.18 

 

   EVENT 7: WOMENS SENIOR IV COXED FOURS

                             

    28 POPLAR BLACKWALL & DIST RC                )RACE  26

                                                 ) HEAT 1

    29 GUILDFORD RC                              ) 10.15   )RACE  88

                                                           ) S/FINAL

    30 STAINES BC                                   BYE    ) 14.18   )RACE 134

                                                                     ) FINAL

    31 READING RC                                   BYE    )RACE  89 ) 16.36 

                                                           ) S/FINAL )

    32 KINGSTON RC                                  BYE    ) 14.21 

 

   EVENT 8: WOMENS NOVICE COXED FOURS

                             

    33 READING RC                                )RACE  40

                                                 ) HEAT 1

    34 STAINES BC A                              ) 10.57   )RACE 100

                                                           ) S/FINAL

    35 GUILDFORD RC                                 BYE    ) 14.54   )RACE 162

                                                                     ) FINAL

    36 STAINES BC B                                 BYE    )RACE 124 ) 18.00 

                                                           ) S/FINAL )

    37 ETON EXCELSIOR RC                            BYE    ) 16.06 

 

   EVENT 9: MENS VETERAN B/C COXED FOURS

                             

    38 PUTNEY TOWN RC A          VET B                     )RACE  93

                                                           ) S/FINAL

    39 STAINES BC B  (CAREY)     VET C                     ) 14.33   )RACE 141

                                                                     ) FINAL

    40 PUTNEY TOWN RC B          VET B                     )RACE  85 ) 16.57 

                                                           ) S/FINAL )

    41 STAINES BC A  (PIPER)     VET C                     ) 14.09 

 

   EVENT 10: MENS VETERAN D/E COXED FOURS

                              

    42 STAINES BC         VET D                   BYE      )RACE  78

                                                           ) S/FINAL

    43 POPLAR BLACKWALL & DIST RC VET E           BYE      ) 12.51   )RACE 135

                                                                     ) FINAL

    44 PUTNEY TOWN RC A   VET D                 )RACE  64            ) 16.39 

                                                ) HEAT1              )

    45 QUINTIN BC         VET E                 ) 12.09    )RACE 137

                                                           ) S/FINAL

    160 PUTNEY TOWN RC B  VET E                 ) RACE 8   ) 13.03

                                                ) HEAT 2

    176 PUTNEY TOWN RC C  VET E                 ) 9.21

 

   EVENT 11: MENS SENIOR I COXLESS FOURS

                             

    46 STAINES BC                                          )RACE  53

                                                           ) S/FINAL

    47 QUINTIN BC                                          ) 11.36   )RACE 115

                                                                     ) FINAL

    48 NOTTS UNI BC/READING/BURWAY                         )RACE  15 ) 15.39 

                                                           ) S/FINAL

    49 PUTNEY TOWN RC                                      ) 9.42

                                                

 

   EVENT 12: MENS SENIOR II COXLESS PAIRS

                              

    50 STAINES BC                                          )RACE  56

                                                           ) S/FINAL

    51 READING RC                                          ) 11.45   )RACE 116

                                                                     ) FINAL

    52 WALBROOK RC                                         )RACE  80 ) 15.42 

                                                           ) S/FINAL

    53 SOUTHAMPTON COALPORTERS ARC                         ) 12.57 

 

   EVENT 13: MENS SENIOR III COXLESS PAIRS

                             

    54 WALTON RC                                           )RACE  74

                                                           ) S/FINAL

    55 READING RC                                          ) 12.39   )RACE 126

                                                                     ) FINAL

    56 MAIDENHEAD RC                                          BYE    ) 16.12 

 

   EVENT 14: MENS SENIOR II DOUBLE SCULLS

                             

    57 TIDEWAY SCULLERS SCHOOL                             )RACE  49

                                                           ) S/FINAL

    58 POPLAR BLACKWALL & DIST RC                          ) 11.24   )RACE 125

                                                                     ) FINAL

    59 CITY OF OXFORD RC                                   )RACE  63 ) 16.09 

                                                           ) S/FINAL )

    60 BURWAY RC / READING RC                              ) 12.06 

 

   EVENT 15: MENS NOVICE DOUBLE SCULLS

                              

    61 PUTNEY TOWN RC B                          )RACE  29

                                                 ) HEAT 1

    62 TWICKENHAM RC                             ) 10.24   )RACE  95

                                                           ) S/FINAL

    63 PUTNEY TOWN RC C                          )RACE  39 ) 14.39   )

                                                 ) HEAT 2  )         )

    64 STAINES BC                                ) 10.54             )RACE 151

                                                                     ) FINAL

    65 PUTNEY TOWN RC A                          )RACE  30           ) 17.27 

                                                 ) HEAT 3            )

    66 TIDEWAY SCULLERS SCHOOL                   ) 10.27   )RACE 102 )

                                                           ) S/FINAL )

    67 GUILDFORD RC                              )RACE  55 ) 15.00 

                                                 ) HEAT 4  )

    68 WALBROOK RC                               ) 11.42 

 

   EVENT 16: WOMENS SENIOR II DOUBLE SCULLS

                             

    69 TSS/LAYTMER UPPER SCHOOL BC                         )RACE  51

                                                           ) S/FINAL

    70 POPLAR BLACKWALL & DIST RC                          ) 11.30   )RACE 109

                                                                     ) FINAL

    71 WEYBRIDGE LADIES` ARC                                  BYE    ) 15.21 

 

   EVENT 17: WOMENS SENIOR IV DOUBLE SCULLS

                             

    72 WEYBRIDGE RC                                        )RACE  90

                                                           ) S/FINAL

    73 VESTA RC                                            ) 14.24   )RACE 123

                                                                     ) FINAL

    74 ETON EXCELSIOR RC                                      BYE    ) 16.03 

 

   EVENT 18: WOMENS NOVICE DOUBLE SCULLS

                              

    75 READING RC                                          )RACE 101

                                                           ) S/FINAL

    76 ARDINGLY RC                                         ) 14.57   )RACE 136

                                                                     ) FINAL

    77 ETON EXCELSIOR RC                                   )RACE  98 ) 16.42 

                                                           ) S/FINAL )

    78 STAINES BC                                          ) 14.48 

 

   EVENT 19: MENS JUNIOR 14 DOUBLE SCULLS

                             

    79 STAINES BC                                          )RACE  79

                                                           ) S/FINAL

    80 HAMPTON SCHOOL BC A  (HANSELL)                      ) 12.54   )RACE 127

                                                                     ) FINAL

    81 HAMPTON SCHOOL BC B  (PARFITT)                         BYE    ) 16.15 

 

   EVENT 20: WOMENS JUNIOR 15 DOUBLE SCULLS

                             

    82 BURWAY RC                                           )RACE  66

                                                           ) S/FINAL

    83 READING RC A   (THOMAS)                             ) 12.15   )RACE 113

                                                                     ) FINAL

    84 READING RC B                                        )RACE  67 ) 15.33 

                                                           ) S/FINAL )

    85 MAIDENHEAD RC  (TRIDDON)                            ) 12.18 

 

   EVENT 21: MIXED NOVICE DOUBLE SCULLS

                              

    86 ETON EXCELSIOR RC                                   )RACE  41

                                                           ) S/FINAL

    87 MAIDENHEAD RC                                       ) 11.00   )RACE 103

                                                                     ) FINAL

    88 THAMES RC/LONDON RC                                    BYE    ) 15.03 

 

   EVENT 22: MENS SENIOR II SCULLS

                             

    89 STAINES BC                                          )

       (SIMPSON)                                           )RACE  46

                                                           ) S/FINAL

    90 ETON EXCELSIOR RC                                   ) 11.15   )

       (JONES)                                             )         )RACE 107

                                                                     ) FINAL

    91 WALTON RC                                           )         ) 15.15 

       (LEWIS)                                             )RACE  48 )

                                                           ) S/FINAL )

    92 BURWAY RC                                           ) 11.21 

       (S HERMES)                     

 

   EVENT 23: MENS SENIOR III SCULLS

                             

    93 WALBROOK RC                               )

       (HOPKINS)                                 )RACE  16

                                                 ) HEAT 1

    94 PUTNEY TOWN RC                            )  9.45   )

       (WESTNORE)                                )         )RACE  73

                                                           ) S/FINAL

    95 WEYBRIDGE RC                              )         ) 12.36   )

       (HOWE)                                    )RACE  19 )         )

                                                 ) HEAT 2  )         )

    96 WALTON RC B                               )  9.54             )RACE 121

                                                                     ) FINAL

    97 STAINES BC                                )                   ) 15.57 

       (NEUMEISTER)                              )RACE  17           )

                                                 ) HEAT 3            )

    98 STRODES COLLEGE BC                        )  9.48   )         )

       (CHILD)                                   )         )RACE  75 )

                                                           ) S/FINAL )

    99 BURWAY RC                                 )         ) 12.42 

       (C HERMES)                                )RACE  18 )

                                                 ) HEAT 4  )

   100 WALTON RC A                               )  9.51 

       (ANLSEY-WATSON)                

 

   EVENT 24: MENS SENIOR IV SCULLS

                             

   101 GUILDFORD RC B                  )

       (AUSTEN)                        )RACE   1

                                       ) HEAT 1

   102 ETON EXCELSIOR RC               )  9.00   )

       (CHRISTIE-RUNDLE)               )         )RACE  42

                                                 ) HEAT  3

   103 QUINTIN BC                      )         ) 11.03   )

       (RATCLIFFE)                     )RACE   2 )         )

                                       ) HEAT 2  )         )

   104 STAINES BC B                    )  9.03             )

       (NEUMEISTER)                    )                   )RACE  94

                                                           ) S/FINAL

   105 GUILDFORD RC A                  )                   ) 14.36   )

       (R WOOWAT)                      )RACE   9           )         )

                                       ) HEAT 6            )         )

   153 STAINES BC D                    )  9.24   )         )         )

       (WILSON)                        )         )RACE  38 )         )

                                                 ) HEAT  4 )         )

   106 STAINES BC C                       BYE    ) 10.51             )

       (VINSON)                                  )                   )RACE 142

                                                                     ) FINAL

   107 WEYBRIDGE RC                       BYE    )                   ) 17.00 

       (MORLEY)                                  )RACE  25           )

                                                 ) HEAT  5           )

   108 STAINES BC A                       BYE    ) 10.12   )         )

       (MCHUGH)                                  )         )RACE 104 )

                                                           ) S/FINAL )

   109 BURWAY RC                          BYE    )         ) 15.06 

       (BARRATT)                                 )RACE  52 )

                                                 ) HEAT  6 )

   110 POPLAR BLACKWALL & DIST RC         BYE    ) 11.33 

       (COUGHLAN)                     

 

   EVENT 25: MENS NOVICE SCULLS

                             

   111 STRODES COLLEGE BC B            )

       (KELLER)                        )RACE   6

                                       ) HEAT 1

   112 WALTON RC                       )  9.15   )

       (WOOD)                          )         )RACE  47

                                                 ) HEAT  6

   113 GUILDFORD RC A                  )         ) 11.18   )

       (HOPKINS)                       )RACE   7 )         )

                                       ) HEAT 2  )         )

   114 PUTNEY TOWN RC A                )  9.18             )

       (VALLECILLO)                    )                   )RACE  91

                                                           ) S/FINAL

   115 STAINES BC C                    )                   ) 14.27   )

       (SOUTH)                         )RACE   3           )         )

                                       ) HEAT 3            )         )

   116 GUILDFORD RC B                  )  9.06   )         )         )

       (J WOOWAT)                      )         )RACE  44 )         )

                                                 ) HEAT  7 )         )

   117 STAINES BC D                    )         ) 11.09             )

       (GRANT)                         )RACE   4 )                   )

                                       ) HEAT 4  )                   )

   118 PHOENIX RC                      )  9.09                       )

       (HEDGER)                        )                             )RACE 130

                                                                     ) FINAL

   119 STRODES COLLEGE BC A            )                             ) 16.24 

       (KNOLLMAN)                      )RACE   5                     )

                                       ) HEAT 5                      )

   120 PUTNEY TOWN RC B                )  9.12   )                   )

       (EGGLETON)                      )         )RACE  45           )

                                                 ) HEAT  8           )

   121 STAINES BC A                       BYE    ) 11.12   )         )

       (TWADDLE)                                 )         )RACE  92 )

                                                           ) S/FINAL )

   122 PUTNEY TOWN RC C                   BYE    )         ) 14.30 

       (ALEXANDER)                               )RACE  27 )

                                                 ) HEAT  9 )

   123 STAINES BC B                       BYE    ) 10.18 

       (HADWEN)                       

 

   EVENT 26: WOMENS SENIOR III SCULLS

                             

   124 POPLAR BLACKWALL & DIST RC                )

       (CHASTELL)                                )RACE  23

                                                 ) HEAT 1

   125 STAINES BC                                ) 10.06   )

       (GOLDSWAIN)                               )         )RACE  76

                                                           ) S/FINAL

   126 THAMES RC A                               )         ) 12.45   )

       (PARK)                                    )RACE  24 )         )

                                                 ) HEAT 2  )         )

   127 MOLESEY BC                                ) 10.09             )

       (DEIGHTON)                                )                   )RACE 122

                                                                     ) FINAL

   128 ARDINGLY RC                                  BYE    )         ) 16.00 

       (SMITH)                                             )RACE  77 )

                                                           ) S/FINAL )

   129 THAMES RC B                                  BYE    ) 12.48 

       (SAUNDERS)                     

 

   EVENT 27: WOMENS SENIOR IV SCULLS

                             

   130 POPLAR BLACKWALL & DIST RC B              )

       (HUGHES)                                  )RACE  33

                                                 ) HEAT 1

   131 ARDINGLY RC                               ) 10.36   )

       (SMITH)                                   )         )RACE  86

                                                           ) S/FINAL

   132 POPLAR BLACKWALL & DIST RC A                 BYE    ) 14.12   )

       (HENDERSON)                                         )         )RACE 133

                                                                     ) FINAL

   133 VESTA RC                                     BYE    )         ) 16.33 

       (HOWELL)                                            )RACE  87 )

                                                           ) S/FINAL )

   134 WEYBRIDGE LADIES` ARC                        BYE    ) 14.15 

       (HOLGATE)                      

 

   EVENT 28: WOMENS NOVICE SCULLS

                             

   135 THAMES RC                                 )

       (SAUNDERS)                                )RACE  35

                                                 ) HEAT 1

   136 STRODES COLLEGE BC C                      ) 10.42   )

       (DIXON)                                   )         )RACE  97

                                                           ) S/FINAL

   137 STRODES COLLEGE BC A                      )         ) 14.45   )

       (SNELLING)                                )RACE  36 )         )

                                                 ) HEAT 2  )         )

   138 VESTA RC                                  ) 10.45             )

       (MILLARD)                                 )                   )RACE 144

                                                                     ) FINAL

   139 STRODES COLLEGE BC B                      )                   ) 17.06 

       (LOPEZ)                                   )RACE  37           )

                                                 ) HEAT 3            )

   140 MAIDENHEAD RC                             ) 10.48   )         )

       (PHILLIPS)                                )         )RACE  99 )

                                                           ) S/FINAL )

   141 GUILDFORD RC                                 BYE    ) 14.51 

       (MILLINGTON)                   

 

   EVENT 29: MENS JUNIOR 16 SCULLS

                             

   142 READING RC A                                        )

       (SIMPSON)                                           )RACE  58

                                                           ) S/FINAL

   143 POPLAR BLACKWALL & DIST RC                          ) 11.51   )

       (MARSH)                                             )         )RACE 110

                                                                     ) FINAL

   144 STAINES BC                                          )         ) 15.24 

       (BRETT)                                             )RACE  57 )

                                                           ) S/FINAL )

   145 READING RC B                                        ) 11.48 

       (TAYLOR)                       

 

   EVENT 30: MENS JUNIOR 14 SCULLS

                             

   146 WALBROOK RC B                             )

       (MACHINSON)                               )RACE  11

                                                 ) HEAT 1

   147 HAMPTON SCHOOL BC                         )  9.30   )

       (PARFITT)                                 )         )RACE  68

                                                           ) S/FINAL

   148 STAINES BC A                              )         ) 12.21   )

       (OADES)                                   )RACE  12 )         )

                                                 ) HEAT 2  )         )

   149 WALBROOK RC A                             )  9.33             )

       (STEEL)                                   )                   )RACE 117

                                                                     ) FINAL

   150 STAINES BC B                                 BYE    )         ) 15.45 

       (POLLEN)                                            )RACE  69 )

                                                           ) S/FINAL )

   151 PUTNEY TOWN RC                               BYE    ) 12.24 

       (DAHL)                         

 

   EVENT 31: WOMENS JUNIOR SCULLS

                              

   152 TIDEWAY SCULLERS SCHOOL                   )

       (YATES)                                   )RACE   8

                                                 ) HEAT 1

   153 DELETED - 18-07-2004                      )  9.21   )

       (BRADSHAW)                                )         )RACE  61

                                                           ) S/FINAL

   154 MAIDENHEAD RC A                              BYE    ) 12.00   )

       (WRIGHT)                                            )         )RACE 119

                                                                     ) FINAL

   155 MAIDENHEAD RC B                              BYE    )         ) 15.51 

       (TRINDER)                                           )RACE  62 )

                                                           ) S/FINAL )

   156 LAYTMER UPPER SCHOOL                         BYE    ) 12.03 

       (BRADSHAW)                     

 

   EVENT 32: WOMENS JUNIOR 16 SCULLS

                             

   157 READING RC B                                        )

       (DOUGLAS)                                           )RACE  59

                                                           ) S/FINAL

   158 MAIDENHEAD RC                                       ) 11.54   )

       (PEPPER)                                            )         )RACE 111

                                                                     ) FINAL

   159 READING RC A                                           BYE    ) 15.27 

       (WILLIS)                       

 

   EVENT 33: WOMENS JUNIOR 15 SCULLS

                             

   160 DELETED - 18-07-2004                      )

       (BRADSHAW)                                )RACE   9

                                                 ) HEAT 1

   161 MAIDENHEAD RC                             )  9.24   )

       (ENTWHISTLE)                              )         )RACE  60

                                                           ) S/FINAL

   162 READING RC B                              )         ) 11.57   )

       (THOMAS)                                  )RACE  10 )         )

                                                 ) HEAT 2  )         )

   163 LAYTMER UPPER SCHOOL                      )  9.27             )

       (BRADSHAW)                                )                   )RACE 112

                                                                     ) FINAL

   164 WEYBRIDGE LADIES` ARC                        BYE    )         ) 15.30 

       (ENDERSBY)                                          )RACE  65 )

                                                           ) S/FINAL )

   165 READING RC A                                 BYE    ) 12.12 

       (HARKNETT)                     

 

   EVENT 34: WOMENS JUNIOR 14 SCULLS

                             

   166 READING RC A                              )

       (RICHARDS)                                )RACE  13

                                                 ) HEAT 1

   167 MAIDENHEAD RC A                           )  9.36   )

       (BROOKS)                                  )         )RACE  70

                                                           ) S/FINAL

   168 MAIDENHEAD RC C                           )         ) 12.27   )

       (CAMPBELL)                                )RACE  14 )         )

                                                 ) HEAT 2  )         )

   169 READING RC B                              )  9.39             )

       (BURRELL)                                 )                   )RACE 118

                                                                     ) FINAL

   170 MAIDENHEAD RC B                              BYE    )         ) 15.48 

       (WRIGHT)                                            )RACE  71 )

                                                           ) S/FINAL )

   171 WEYBRIDGE LADIES` ARC                        BYE    ) 12.30 

       (ROBILLARD)                    

 

   EVENT 35: MENS VET C/D H/CAP SCULLS

                             

   172 PUTNEY TOWN RC   VET C                                   )

       (KEATING)                                           )RACE  81

                                                           ) S/FINAL

   173 QUINTIN BC       VET D                                   ) 13.00   )

       (COOK)                                              )         )RACE 132

                                                                     ) FINAL

   174 BURWAY RC        VET D                                   )         ) 16.30 

       (MORRIS)                                            )RACE  84 )

                                                           ) S/FINAL )

   175 LEA RC           VET D                                   ) 14.06 

       (MEARS)                        

click here to go to Staines Boat Club web site