Staines Regatta Draw

SATURDAY 26TH JULY 2003
(amended 23/7/03 Rodney Janes)
click here to go to Staines Boat Club web site

EVENT 1: MENS ELITE EIGHTS

     1 STAINES BC                                                    )RACE  73

                                                                     ) FINAL

     2 LONDON RC                                                     ) 15.14 

EVENT 2: MENS SENIOR III EIGHTS

     3 PARRS PRIORY RC                                     )RACE  33

                                                           ) S/FINAL

     4 WALBROOK RC                                         ) 11.08   )RACE  75

                                                                     ) FINAL

     5 PUTNEY TOWN RC                                         BYE    ) 15.20 

EVENT 3: MENS NOVICE EIGHTS

     6 STAINES BC                                          )RACE  48

                                                           ) S/FINAL

     7 PUTNEY TOWN RC                                      ) 13.59   )RACE  94

                                                                     ) FINAL

     8 THAMES RC                                              BYE    ) 16.17 

EVENT 4: WOMENS SENIOR IV EIGHTS

     9 KINGSTON RC                                                   )RACE  91

                                                                     ) FINAL

    10 THAMES RC                                                     ) 16.08 

EVENT 5: MENS SENIOR III COXED FOURS

    11 THAMES RC                                 )RACE   5

                                                 ) HEAT 1

    12 PUTNEY TOWN RC                            )  9.16   )RACE  49

                                                           ) S/FINAL

    13 MAIDENHEAD RC                             )RACE   6 ) 14.02   )

                                                 ) HEAT 2  )         )

    14 GUILDFORD RC B                            )  9.20             )

       (B)                                       )                   )RACE  95

                                                                     ) FINAL

    15 GUILDFORD RC A                               BYE    )         ) 16.20 

       (A)                                                     )RACE  41 )

                                                           ) S/FINAL )

    16 POPLAR BLACKWALL & DIST RC                   BYE    ) 13.38 

EVENT 6: MENS SENIOR IV COXED FOURS

    17 UNIVERSITY OF LONDON BC                   )RACE   8

                                                 ) HEAT 1

    18 STAINES BC                                )  9.28   )RACE  60

                                                           ) S/FINAL

    19 GUILDFORD RC                              )RACE  15 ) 14.35   )

                                                 ) HEAT 2  )         )

    20 WALTON RC                                 )  9.56             )RACE 106

                                                                     ) FINAL

    21 BURWAY RC                                 )RACE   9           ) 16.53 

                                                 ) HEAT 3            )

    22 PARRS PRIORY RC                           )  9.32   )RACE  47 )

                                                           ) S/FINAL )

    23 PUTNEY TOWN RC                            )RACE  10 ) 13.56 

                                                 ) HEAT 4  )

    24 THAMES RC                                 )  9.36 

EVENT 7: MENS NOVICE COXED FOURS

    25 MOLESEY BC                                )RACE  17

                                                 ) HEAT 1

    26 QUINTIN BC                                ) 10.04   )RACE  71

                                                           ) S/FINAL

    27 THAMES RC                                 )RACE  22 ) 15.08   )

                                                 ) HEAT 2  )         )

    28 BURWAY RC                                 ) 10.24             )RACE 116

                                                                     ) FINAL

    29 STAINES BC B                              )RACE  23           ) 17.23 

                                                 ) HEAT 3            )

    30 ETON EXCELSIOR RC                         ) 10.28   )RACE  72 )

                                                           ) S/FINAL )

    31 STAINES BC A                              )RACE  24 ) 15.11 

                                                 ) HEAT 4  )

    32 PARRS PRIORY RC                           ) 10.32 

EVENT 8: WOMENS SENIOR II COXED FOURS

    33 ETON EXCELSIOR RC                                             )RACE  88

                                                                     ) FINAL

    34 THAMES RC                                                     ) 15.59 

EVENT 9: WOMENS SENIOR III COXED FOURS

    35 POPLAR BLACKWALL & DIST RC                                    )RACE  79

                                                                     ) FINAL

    36 PUTNEY TOWN RC                                                ) 15.32 

EVENT 10: WOMENS SENIOR IV COXED FOURS

    37 STAINES BC                                                    )RACE  92

                                                                     ) FINAL

    38 ETON EXCELSIOR RC                                             ) 16.11 

EVENT 11: WOMENS NOVICE COXED FOURS

    39 KINGSTON RC                               )RACE  19

                                                 ) HEAT 1

    40 STAINES BC                                ) 10.12   )RACE  56

                                                           ) S/FINAL

    41 THAMES RC                                 )RACE  20 ) 14.23   )

                                                 ) HEAT 2  )         )

    42 MAIDENHEAD RC                             ) 10.16             )RACE  97

                                                                     ) FINAL

    43 TIDEWAY SCULLERS SCHOOL                   )RACE  25           ) 16.26 

                                                 ) HEAT 3            )

    44 ETON EXCELSIOR RC                         ) 10.36   )RACE  61 )

                                                           ) S/FINAL )

    45 GUILDFORD RC                                 BYE    ) 14.38 

EVENT 12: MENS VETERAN C COXED FOURS

    46 STAINES BC A                                                  )

       (WOOD)                                                        )RACE  64

                                                                     ) FINAL

    47 STAINES BC                                                    ) 14.47 

       (LITVAK)

 

 

 

 

 

 

 

 

EVENT 13: MENS VET D/E H/CAP COX FOURS

    48 POPLAR BLACKWALL & DIST RC                          )

       (VET ‘D’)                                           )RACE  45

                                                           ) S/FINAL

    49 BRITISH AIRWAYS/STAINES BC                          ) 13.50   )

       (VET ‘E’)                                           )         )RACE  86

                                                                     ) FINAL

    50 PUTNEY TOWN RC                                         BYE    ) 15.53 

       (VET ‘D’)                      

EVENT 14: MIXED SENIOR II COXED FOURS

    51 PUTNEY TOWN RC                                                )RACE  67

                                                                     ) FINAL

    52 MAIDENHEAD RC                                                 ) 14.56 

EVENT 15: MENS SENIOR I COXLESS FOURS

    53 POPLAR BLACKWALL & DIST RC                                    )RACE  77

                                                                     ) FINAL

    54 MAIDENHEAD RC                                                 ) 15.26 

EVENT 16: MENS SENIOR II COXLESS FOURS

    55 POPLAR BLACKWALL & DIST RC A                        )

        (A)                                                )RACE  35 ) S/FINAL

    56 BURWAY RC                                           ) 11.16   )RACE  87

                                                                     ) FINAL

    57 POPLAR BLACKWALL & DIST RC B                           BYE    ) 15.56 

       (B) 

EVENT 17: MENS VET D/E COXLESS FOURS

    58 VESTA RC                                                      )RACE  66

                                                                     ) FINAL

    59 QUINTIN BC                                                    ) 14.53 

EVENT 18: MENS SENIOR II COXLESS PAIRS

    60 STAINES BC                                                    )RACE  63

                                                                     ) FINAL

    61 POPLAR BLACKWALL & DIST RC                                    ) 14.44 

EVENT 19: MENS SENIOR III COXLESS PAIRS

    63 THAMES RC                                           )

       (35)                                                )RACE  38

                                                           ) S/FINAL

    64 WALBROOK RC                                         ) 13.29   )RACE  85

                                                                     ) FINAL

    65 PARRS PRIORY RC                                     )RACE  39 ) 15.50 

                                                           ) S/FINAL )

    66 PUTNEY TOWN RC                                      ) 13.32 

EVENT 20: MENS SENIOR II DOUBLE SCULLS

    67 BURWAY RC                                                     )RACE  74

                                                                     ) FINAL

    68 STAINES BC                                                    ) 15.17 

 

 

 

 

 

EVENT 21: MENS SENIOR III DOUBLE SCULLS

    69 MAIDENHEAD RC                                       )RACE  50

                                                           ) S/FINAL

    70 PUTNEY TOWN RC                                      ) 14.05   )

       (B)                                                 )         )RACE  93

                                                                     ) FINAL

    71 PUTNEY TOWN RC                                      )         ) 16.14 

       (A)                                                 )RACE  51 )

                                                           ) S/FINAL )

    72 UNIVERSITY OF LONDON BC                             ) 14.08 

EVENT 22: MENS NOVICE DOUBLE SCULLS

    73 GUILDFORD RC                                                  )RACE  96

                                                                     ) FINAL

    75 PUTNEY TOWN RC                                                ) 16.23 

EVENT 23: WOMEN SENIOR III DOUBLE SCULL

    76 PUTNEY TOWN RC                                      )RACE  53

                                                           ) S/FINAL

    77 WALBROOK RC                                         ) 14.14   )RACE  99

                                                                     ) FINAL

    78 ETON EXCELSIOR RC                                   )         ) 16.32 

       (KERR)                                              )RACE  54 )

                                                           ) S/FINAL )

    79 STRODE‘S COLLEGE BC                                 ) 14.17 

EVENT 24: WOMENS NOVICE DOUBLE SCULLS

    80 THAMES RC                                           )RACE  57

                                                           ) S/FINAL

    81 PUTNEY TOWN RC                                      ) 14.26   )RACE 107

                                                                     ) FINAL

    82 STAINES BC                                             BYE    ) 16.56 

EVENT 25: MIXED SENIOR II DOUBLE SCULLS

    83 ETON EXCELSIOR RC                                             )

       (POWER)                                                       )RACE  58

                                                                     ) FINAL

    84 UPPER THAMES RC                                               ) 14.29 

EVENT 26: MIXED SENIOR III DOUBLE SCULLS

    85 ETON EXCELSIOR RC B                                 )

       (HARRIS)                                            )RACE  26

                                                           ) S/FINAL

    86 PUTNEY TOWN RC                                      ) 10.40   )RACE  80

                                                                     ) FINAL

    87 ETON EXCELSIOR RC A                                 )         ) 15.35 

       (SMITH)                                             )RACE  36 )

                                                           ) S/FINAL )

    88 KINGSTON RC/PARRS PRIORY                            ) 13.23 

EVENT 27: MIXED SENIOR IV DOUBLE SCULLS

    89 THAMES RC                                           )RACE  37

                                                           ) S/FINAL

    90 BURWAY RC                                           ) 13.26   )RACE  81

                                                                     ) FINAL

    91 MAIDENHEAD RC                                          BYE    ) 15.38 

        (PETERS)

                      

EVENT 28: MENS SENIOR I SCULLS

    92 BURWAY RC                                                     )

       (BIDDLE)                                                      )RACE  62

                                                                     ) FINAL

    93 STAINES BC                                                    ) 14.41 

       (DUNLOP)                       

EVENT 29: MENS SENIOR II SCULLS

    94 BURWAY RC                                           )

       (BIDDLE)                                            )RACE  28

                                                           ) S/FINAL

    95 PUTNEY TOWN RC                                      ) 10.48   )

       (BOILEAU)                                           )         )RACE  68

                                                                     ) FINAL

    96 ETON EXCELSIOR RC                                      BYE    ) 14.59 

       (JONES)                        

EVENT 30: MENS SENIOR III SCULLS

    97 PUTNEY TOWN RC                                      )

       (WESTMORE)                                          )RACE  40

                                                           ) S/FINAL

    98 BURWAY RC                                           ) 13.35   )

       (HERMES)                                            )         )RACE  83

                                                                     ) FINAL

    99 STAINES BC                                             BYE    ) 15.44 

       (GOLDSWAIN)                    

EVENT 31: MENS SENIOR IV SCULLS

   100 ETON EXCELSIOR RC                         )

       (MARSHALL)                                )RACE  13

                                                 ) HEAT 1

   101 GUILDFORD RC                              )  9.48   )

       (WOOWAT)                                  )         )RACE  59

                                                           ) S/FINAL

   102 BURWAY RC B                               )         ) 14.32   )

       (HERMES C)                                )RACE  14 )         )

                                                 ) HEAT 2  )         )

   103 READING RC                                )  9.52             )

       (SCOTT)                                   )                   )RACE 105

                                                                     ) FINAL

   104 BURWAY RC A                               )                   ) 16.50 

       (MORRIS)                                  )RACE  11           )

                                                 ) HEAT 3            )

   105 QUINTIN BC                                )  9.40   )         )

       (OHRENSTEIN)                              )         )RACE  46 )

                                                           ) S/FINAL )

   106 UPPER THAMES RC                              BYE    ) 13.53 

       (ANSLEY-WATSON)                

 

EVENT 33: WOMENS SENIOR II SCULLS

   119 ETON EXCELSIOR RC                                   )

       (POWER)                                             )RACE  29

                                                           ) S/FINAL

   120 MAIDENHEAD RC                                       ) 10.52   )

       (ARCHIBALD)                                         )         )RACE  78

                                                                     ) FINAL

   121 PUTNEY TOWN RC                                      )         ) 15.29 

       (SKIPPER)                                           )RACE  30 )

                                                           ) S/FINAL )

   122 MORTLAKE ANGLIAN & ALPHA BC                         ) 10.56 

      (KYTE)                         

EVENT 32: MENS NOVICE SCULLS

   107 BURWAY RC A                     )

       (COLLINS S)                     )RACE   1

                                       ) HEAT 1

   108 PUTNEY TOWN RC                  )  9.00   )

       (ALEXANDER)                     )         )RACE  32

                                                 ) HEAT  5

   109 STAINES BC D                    )         ) 11.04   )

       (SILVEY)                        )RACE   2 )         )

                                       ) HEAT 2  )         )

   110 GUILDFORD RC B                  )  9.04             )

       (HOPKINS)                       )                   )RACE  69

                                                           ) S/FINAL

   111 STAINES BC B                    )                   ) 15.02   )

       (NEUMEISTER)                    )RACE   3           )         )

                                       ) HEAT 3            )         )

   112 ETON EXCELSIOR RC               )  9.08   )         )         )

       (ADDY)                          )         )RACE  34 )         )

                                                 ) HEAT  6 )         )

   113 GUILDFORD RC A                  )         ) 11.12             )

       (SADLER)                        )RACE   4 )                   )

                                       ) HEAT 4  )                   )

   114 BURWAY RC B                     )  9.12                       )

       (MORRIS)                        )                             )RACE 115

                                                                     ) FINAL

   115 PUTNEY TOWN RC                     BYE    )                   ) 17.20 

       (MAY)                                     )RACE  16           )

                                                 ) HEAT  7           )

   116 STAINES BC C                       BYE    ) 10.00   )         )

       (NEWMAN)                                  )         )RACE  70 )

                                                           ) S/FINAL )

   117 UPPER THAMES RC                    BYE    )         ) 15.05 

       (ANSLEY-WATSON)                           )RACE  21 )

                                                 ) HEAT  8 )

   118 STAINES BC A                       BYE    ) 10.20 

      (WILSON)                       

EVENT 34: WOMENS SENIOR III SCULLS

   123 GUILDFORD RC                              )

       (WOOLGER)                                 )RACE   7

                                                 ) HEAT 1

   124 ETON EXCELSIOR RC                         )  9.24   )

       (BREWER)                                  )         )RACE  42

                                                           ) S/FINAL

   125 STAINES BC                                   BYE    ) 13.41   )

       (GOLDSWAIN)                                         )         )RACE  89

                                                                     ) FINAL

   126 PUTNEY TOWN RC                               BYE    )         ) 16.02 

       (WOOLRYCH)                                          )RACE  43 )

                                                           ) S/FINAL )

   127 MAIDENHEAD RC                                BYE    ) 13.44 

      (BRACE)                        

EVENT 35: WOMENS SENIOR IV SCULLS

   128 ETON EXCELSIOR RC                                             )

       (KERR)                                                        )RACE 109

                                                                     ) FINAL

   129 BURWAY RC                                                     ) 17.02 

       (HOLGATE)                      

 

 

EVENT 36: WOMENS NOVICE SCULLS

   130 MAIDENHEAD RC                             )

       (PHILIPS)                                 )RACE  12

                                                 ) HEAT 1

   131 WALBROOK RC                               )  9.44   )

       (WYNNE)                                   )         )RACE  55

                                                           ) S/FINAL

   132 ETON EXCELSIOR RC                         )         ) 14.20   )

       (NAPPER)                                  )RACE  18 )         )

                                                 ) HEAT 2  )         )

   133 PUTNEY TOWN RC                            ) 10.08             )

       (BARNOWN)                                 )                   )RACE 126

                                                                     ) FINAL

   134 STRODE‘S COLLEGE BC B                     )                   ) 17.53 

       (LOPEZ)                                   )RACE  31           )

                                                 ) HEAT 3            )

   135 KINGSTON UNIVERSITY SU RC                 ) 11.00   )         )

       (McNAIR)                                  )         )RACE  82 )

                                                           ) S/FINAL )

   136 STRODE‘S COLLEGE BC A                        BYE    ) 15.41 

       (SNELLING)                     

EVENT 37: MENS VETERAN B SCULLS

   137 STAINES BC                                                    )

       (DOUGLAS)                                                     )RACE  76

                                                                     ) FINAL

   138 READING RC                                                    ) 15.23 

       (SCOTT)                        

EVENT 38: MENS VET C/D H/CAP SCULLS

   139 POPLAR BLACKWALL & DIST RC                          )

       (COUGHLAN ‘D’)                                      )RACE  44

                                                           ) S/FINAL

   140 WEYBRIDGE RC                                        ) 13.47   )

       (GREGORY ‘C’)                                       )         )RACE  84

                                                                     ) FINAL

   141 FARMER BOAT CLOB                                       BYE    ) 15.47 

       (COPHAM ‘C’)                    

EVENT 39: MENS VET E/F H/CAP SCULLS

   142 WEYBRIDGE RC                                                  )

       (EDWARDS ‘F’)                                                 )RACE  90

                                                                     ) FINAL

   143 MAIDENHEAD RC                                                 ) 16.05 

       (ADAMS ‘E’)                    

EVENT 40: WOMENS VET C/D H/CAP SCULLS

   144 MAIDENHEAD RC                                                 )

       (PHILIPS ‘D’)                                                 )RACE  65

                                                                     ) FINAL

   145 PUTNEY TOWN RC                                                ) 14.50 

       (SKIPPER ‘C’)                   

 

click here to go to Staines Boat Club web site