Staines Regatta Draw

SATURDAY 27TH JULY 2002
click here to go to Staines Boat Club web site

EVENT 1: MENS SENIOR III EIGHTS

     1 WALBROOK RC                                         )RACE  15

                                                           ) S/FINAL

     2 PUTNEY TOWN RC                                      ) 10.54   )RACE  47

                                                                     ) FINAL

     3 THAMES RC                                              BYE    ) 15.36 

 

EVENT 2: WOMENS NOVICE EIGHTS

     4 STAINES BC                                                    )RACE  61

                                                                     ) FINAL

     5 THAMES RC                                                     ) 17.00 

 

EVENT 3: MENS SENIOR III COXED FOURS

     6 WALBROOK RC                                         )RACE  20

                                                           ) S/FINAL

     7 THAMES RC                                           ) 11.24   )RACE  53

                                                                     ) FINAL

     8 VESTA RC                                               BYE    ) 16.12 

 

EVENT 4: MENS SENIOR IV COXED FOURS

     9 WEYBRIDGE RC                                                  )RACE  58

                                                                     ) FINAL

    10 THAMES RC                                                     ) 16.42 

 

EVENT 5: MENS NOVICE COXED FOURS

    11 PARRS PRIORY RC                                     )RACE  35

                                                           ) S/FINAL

    12 PUTNEY TOWN RC                                      ) 14.24   )RACE  63

                                                                     ) FINAL

    13 THAMES RC                                           )         ) 17.12 

       (6)                                                 )RACE  34 )

                                                           ) S/FINAL )

    14 STAINES BC                                          ) 14.18 
    
 (BURTON)  

           

EVENT 6: WOMENS SENIOR II COXED FOURS

    15 KINGSTON RC                                         )

       (BETT)                                              )RACE  14

                                                           ) S/FINAL

    16 MOLESEY BC                                          ) 10.48   )RACE  44

                                                                     ) FINAL

    17 WEYBRIDGE RC                                           BYE    ) 15.18 

 

EVENT 7: WOMENS SENIOR IV COXED FOURS

    18 THAMES RC B                               )

       (‘B’)                                     )RACE   9

                                                 ) HEAT 1

    19 PUTNEY TOWN RC                            ) 10.18   )RACE  28

                                                           ) S/FINAL

    20 WEYBRIDGE LADIES‘ ARC                        BYE    ) 12.12   )RACE  59

                                                                     ) FINAL

    21 ETON EXCELSIOR RC                            BYE    )         ) 16.48 

       (POW)                                               )RACE  30 )

                                                           ) S/FINAL )

    22 THAMES RC A                                  BYE    ) 12.24 
      
(‘A’)                          

EVENT 8: WOMENS NOVICE COXED FOURS

    23 PUTNEY TOWN RC                            )RACE  11

                                                 ) HEAT 1

    24 STAINES BC B                              ) 10.30   )

       (B)                                       )         )RACE  36

                                                           ) S/FINAL

    25 STAINES BC A                                 BYE    ) 14.30   )

       (A)                                                 )         )RACE  66

                                                                     ) FINAL

    26 ROEHAMPTON UNIV OF SURREY/PARRS PRIORY RC    BYE    )RACE  37 ) 17.30  

                                                           ) S/FINAL )

    27 MAIDENHEAD RC                                BYE    ) 14.36 

 

EVENT 9: MENS VET C/D H/CAP COXED FOUR

    28 STAINES BC B                                        )

       (VET C)                                             )RACE  23

                                                           ) S/FINAL

    29 BRITISH AIRWAYS/STAINES BC                          ) 11.42   )

       (VET D)                                             )         )RACE  55

                                                                     ) FINAL

    30 STAINES BC A                                        )         ) 16.24 

       (VET C PIPER)                                       )RACE  25 )

                                                           ) S/FINAL )

    31 THAMES RC                                           ) 11.54 
      
(VET C)               

EVENT 10: MIXED SENIOR II COXED FOURS

    32 WEYBRIDGE RC                                        )RACE  12

                                                           ) S/FINAL

    33 PUTNEY TOWN RC B                                    ) 10.36   )RACE  38

                                                                     ) FINAL

    34 PUTNEY TOWN RC A                                       BYE    ) 14.42 

 

EVENT 11: MENS SENIOR II COXLESS FOURS

    35 BURWAY RC                                                     )RACE  46

                                                                     ) FINAL

    36 PARRS PRIORY RC                                               ) 15.30 

 

EVENT 12: MENS SENIOR I COXLESS PAIRS

    37 THAMES RC                                                     )RACE  40

                                                                     ) FINAL

    38 PARRS PRIORY RC                                               ) 14.54 

 

EVENT 13: MENS SENIOR II COXLESS PAIRS

    39 THAMES RC                                           )RACE  17

                                                           ) S/FINAL

    40 PUTNEY TOWN RC                                      ) 11.06   )RACE  43

                                                                     ) FINAL

    41 PARRS PRIORY RC                                        BYE    ) 15.12 

 

EVENT 14: MENS SENIOR III COXLESS PAIRS

    42 PUTNEY TOWN RC                                                )RACE  52

                                                                     ) FINAL

    43 STAINES BC                                                    ) 16.06 
      
(MOORE)                        

EVENT 15: WOMEN SENIOR III DOUBLE SCULL

    44 BURWAY RC                                 )

       (JONES)                                   )RACE   7

                                                 ) HEAT 1

    45 MOLESEY BC B                              ) 10.06   )

       (SMITH)                                   )         )RACE  26

                                                           ) S/FINAL

    46 MOLESEY BC A                              )         ) 12.00   )

       (SEWTER)                                  )RACE   8 )         )

                                                 ) HEAT 2  )         )

    47 ETON EXCELSIOR RC A                       ) 10.12             )

       (CASSIE)                                  )                   )RACE  54

                                                                     ) FINAL

    48 ETON EXCELSIOR RC B                          BYE    )         ) 16.18 

       (POWER)                                             )RACE  31 )

                                                           ) S/FINAL )

    49 WEYBRIDGE LADIES‘ ARC                        BYE    ) 14.00 

 

EVENT 16: WOMENS NOVICE DOUBLE SCULLS

    50 WEYBRIDGE RC                                                  )RACE  62

                                                                     ) FINAL

    51 PUTNEY TOWN RC                                                ) 17.06
      
(UDEN)                         

EVENT 17: MIXED SENIOR II DOUBLE SCULLS

    92 PUTNEY TOWN RC                                      )

       (WILES)                                             )RACE  39

                                                           ) S/FINAL )

    53 BURWAY RC                                           ) 14.48   )RACE 64

       (WELLS)                                             )         ) FINAL        

                                                                     ) 17.18

    52 PUTNEY TOWN RC                                         BYE    )

       (MAGUIRE)                          

 

EVENT 18: MENS SENIOR II SCULLS

    54 THAMES RC                                 )

       (MABY)                                    )RACE   1

                                                 ) HEAT 1

    55 UPPER THAMES RC B                         )  9.30   )

       (N NEVILLE)                               )         )RACE  22

                                                           ) S/FINAL

    56 TIDEWAY SCULLERS SCHOOL                   )         ) 11.36   )

       (SUTHERS)                                 )RACE   4 )         )

                                                 ) HEAT 2  )         )

    57 UPPER THAMES RC A                         )  9.48             )

       (I NEVILLE)                               )                   )RACE  41

                                                                     ) FINAL

    58 WALTON RC                                 )                   ) 15.00 

       (WINTER)                                  )RACE   2           )

                                                 ) HEAT 3            )

    59 BURWAY RC                                 )  9.36   )         )

       (BIDDLE)                                  )         )RACE  21 )

                                                           ) S/FINAL )

    60 MOLESEY BC                                )         ) 11.30 

       (BOWMAN)                                  )RACE   3 )

                                                 ) HEAT 4  )

    61 ETON EXCELSIOR RC                         )  9.42

       (JONES)

                

EVENT 19: MENS SENIOR III SCULLS

    62 ROYAL ENGINEERS RC                                  )

       (DANCER)                                            )RACE  16

                                                           ) S/FINAL

    63 STAINES BC                                          ) 11.00   )

       (GOLDSWAIN)                                         )         )RACE  48

                                                                     ) FINAL

    64 VESTA RC                                            )         ) 15.42 

       (CRANNA)                                            )RACE  18 )

                                                           ) S/FINAL )

    65 TIDEWAY SCULLERS SCHOOL                             ) 11.12 
      
(HALLIDAY)                     

EVENT 20: MENS NOVICE SCULLS

    66 THAMES RC                                 )

       (JEFFERY)                                 )RACE  10

                                                 ) HEAT 1

    67 BURWAY RC A                               ) 10.24   )

       (BARRATT)                                 )         )RACE  32

                                                           ) S/FINAL

    68 MOLESEY BC                                   BYE    ) 14.06   )

       (RAFFIN)                                            )         )RACE  60

                                                                     ) FINAL

    69 BURWAY RC B                                  BYE    )         ) 16.54 

       (HERMES)                                            )RACE  33 )

                                                           ) S/FINAL )

    70 PUTNEY TOWN RC                               BYE    ) 14.12 
      
(DAY)                          

EVENT 21: WOMENS SENIOR II SCULLS

    71 PUTNEY TOWN RC                                      )

       (MGUIRE)                                            )RACE  13

                                                           ) S/FINAL

    72 ETON EXCELSIOR RC                                   ) 10.42   )

       (POWER)                                             )         )RACE  42

                                                                     ) FINAL

    73 UPPER THAMES RC                                        BYE    ) 15.06 
      
(SCOTTEN)                      

EVENT 22: WOMENS SENIOR III SCULLS

    74 ETON EXCELSIOR RC A                       )

       (BRADSHAW)                                )RACE   5

                                                 ) HEAT 1

    75 WEYBRIDGE LADIES‘ ARC                     )  9.54   )

       (POOLE)                                   )         )RACE  24

                                                           ) S/FINAL

    76 ETON EXCELSIOR RC B                       )         ) 11.48   )

       (HARRIS)                                  )RACE   6 )         )

                                                 ) HEAT 2  )         )

    77 PUTNEY TOWN RC B                          ) 10.00             )

       (MGUIRE)                                  )                   )RACE  49

                                                                     ) FINAL

    78 MOLESEY BC                                   BYE    )         ) 15.48 

       (SKINNER)                                           )RACE  29 )

                                                           ) S/FINAL )

    79 PUTNEY TOWN RC A                             BYE    ) 12.18
      
(WOOLRYCH)                     

EVENT 23: WOMENS JUNIOR 13 SCULLS

    80 BURWAY RC A                                                   )

       (WEEKS)                                                       )RACE  45

                                                                     ) FINAL

    81 BURWAY RC B                                                   ) 15.24 
      
(ANCORA)                       

EVENT 24: MENS VETERAN B SCULLS

    82 PUTNEY TOWN RC                                      )

       (DAY)                                               )RACE  19

                                                           ) S/FINAL

    83 FARMER BOAT CLOB                                    ) 11.18   )

       (COPHAM)                                            )         )RACE  50

                                                                     ) FINAL

    84 WALTON RC                                              BYE    ) 15.54  
      
(WINTER)                      

EVENT 25: MENS VETERAN C SCULLS

    85 MOLESEY BC                                                    )

       (BOWMAN)                                                      )RACE  51

                                                                     ) FINAL

    86 WEYBRIDGE RC                                                  ) 16.00
       (MORLEY)
                  

EVENT 26: MENS VETERAN F SCULLS

    87 PUTNEY TOWN RC                                      )

       (COWELL)                                            )RACE  27

                                                           ) S/FINAL

    88 WEYBRIDGE RC                                        ) 12.06   )

       (EDWARDS)                                           )         )RACE  56

                                                                     ) FINAL

    89 MOLESEY BC                                             BYE    ) 16.30
       
(BRANDON)
            

EVENT 27: MENS SENIOR III L/WT SCULLS

    90 STAINES BC                                                    )

       (GOLDSWAIN)                                                   )RACE  57

                                                                     ) FINAL

    91 BURWAY RC                                                     ) 16.36 
     
(MORRIS)                  

 

 click here to go to Staines Boat Club web site